Foto: Frank Surdal, Dead By April, Folken, Stavanger 21.05.2022
Dead By April, en av Sveriges mest eksplosive musikkeksporter, tar turen til Rockefeller i Oslo lørdag 3. mai, og de har med seg ingen ringere enn Cyan Kicks og Mayfire som special guests.
Dette blir en kveld pakket med melodisk metalcore, intense beats, rå vokal og elektrisk sceneshow.
Med over 250 millioner streams på Spotify, 70 millioner på YouTube, platina- og gulltroféer, samt flere Grammy-priser, er Dead By April et band som virkelig har satt spor internasjonalt. De slo gjennom med monsterhiten «Losing You» i 2009:
De har spilt sammen med storheter som Linkin Park, Avenged Sevenfold og My Passion, og har stått på scenene til Europas største festivaler som Wacken Open Air, Download Festival, og Sonisphere – alltid med en live-energi som er helt unik. Deres evne til å kombinere tung elektronisk rock med fengende melodilinjer gjør at de skiller seg ut i sjangeren, og det beviser de til fulle på scenen.
Med på laget denne kvelden har de to sterke supportnavn: Cyan Kicks – det finske bandet som briljerer med sin synth-infuserte rock og som også har gjort seg bemerket i Eurovision-sammenheng.
Mayfire – et norsk stjerneskudd innen moderne rock, kjent for intensitet, følelser og catchy hooks.
Dette blir en eksplosiv kveld med tre band, full av høy energi, mektig lyd og uforglemmelig stemning. NB! Kun få billetter igjen til konserten på Rockefeller!