Connect with us

Musikk

Gled dere Parken – Skunk Anansie var i full fyr på Sentrum Scene

Published

on

Foto: Teodor Bjerrang, Rockman, Skunk Anansie, Sentrum Scene, 20.08.2026

Skunk Anansie på Sentrum Scene – 20.08.2026

Skunk Anansie leverte en mektig kraftdemonstrasjon foran et utsolgt Sentrum Scene torsdag kveld.

Fra første strofe var publikum hundre prosent med, og bandet holdt tempoet og energien oppe gjennom en konsert spekket med intensitet og rå spilleglede.

Nå går ferden videre til Parkenfestivalen i Bodø – og publikum kan bare begynne å glede seg.

Foto: Teodor Bjerrang, Rockman, Skunk Anansie

Det var et av britisk rockhistories mest markante band som inntok Sentrum Scene i går kveld.

Skunk Anansie var med på å definere lyden av 90-tallet gjennom kritikerroste album som Paranoid & Sunburnt, Stoosh og Post Orgasmic Chill. Samtidig sørget låter som «Hedonism (Just Because You Feel Good)», «Selling Jesus», «Twisted (Everyday Hurts)» og «Weak» for at bandet nådde langt utenfor den alternative rockescenen.

Foto: Teodor Bjerrang, Rockman, Skunk Anansie

Tre tiår senere er det fortsatt en voldsom kraft og nerve i musikken. Allerede fra første strofe av «War» var publikum hundre prosent med. Dermed var tonen satt for en kveld hvor energien mellom scenen og salen aldri slapp taket.

Foto: Teodor Bjerrang, Rockman, Skunk Anansie

Skunk Anansie gikk hardt ut og holdt trykket oppe gjennom hele konserten. Resultatet ble en intens og kraftfull kveld som viste hvorfor britene fremdeles regnes blant Europas sterkeste liveband.

Foto: Teodor Bjerrang, Rockman, Skunk Anansie

Den karismatiske vokalisten Skin (Deborah Anne Dyer) har gjennom hele bandets historie vært en av rockens mest særegne og kompromissløse frontfigurer.

Sammen med Ace, Cass og Mark Richardson utgjør hun et band som ikke lever på minnene fra 90-tallet, men som fremdeles opptrer med en energi og overbevisning som gjør bandet høyst relevant.

Foto: Teodor Bjerrang, Rockman, Skunk Anansie
En setliste full av kraft og klassikere

Etter introen War åpnet bandet med mektige Charlie Big Potato, og derfra kom høydepunktene tett:

  • Because of You
  • Twisted (Everyday Hurts)
  • I Can Dream
  • Hedonism
  • Weak as I Am
  • An Artist Is an Artist
  • Animal
  • Lost & Found
  • Little Baby Swastikkka
  • Hedonism
  • Lost & Found
  • Highway to Hell/ Skank Heads

En kveld som viste hele spennvidden i Skunk Anansie – fra det brutale og konfronterende til det sårbare, fengende og følelsesladde.

Foto: Teodor Bjerrang, Rockman, Skunk Anansie
Foto: Teodor Bjerrang, Rockman, Skunk Anansie
Foto: Teodor Bjerrang, Rockman, Skunk Anansie
Foto: Teodor Bjerrang, Rockman, Skunk Anansie
Nå venter Parkenfestivalens «siste dans»

Etter kraftdemonstrasjonen på Sentrum Scene går turen videre til Parkenfestivalen i Bodø. Bandet spiller på festivalscenen Amfiet fra kl. 21.00. For publikum der er beskjeden enkel:

Det er bare å glede seg!

Foto: Teodor Bjerrang, Rockman, Skunk Anansie

Rammene blir dessuten helt spesielle når Parkenfestivalen inviterer til sin avsluttende utgave – festivalens egen «siste dans». Når et band med Skunk Anansies historie, låtkatalog og enorme sceneenergi møter et publikum som skal ta farvel med en festival som har betydd så mye for Bodø, kan resultatet bli både eksplosivt, mektig og emosjonelt.

Rockman er representert på Parkenfestivalen, og det er bare å glede seg til konsertanmeldelser og spennende bilder fra Skunk Anansies og en rekke utvalgt konserter fra festivalens meget spennende plakat. Trykk her for fullt Parken program

Trykk her for å følge Rockman på Instagram

Var du på konserten?

Opplevd bandet tidligere?

Skal du på Parken festivalen?

Del dine kommentarer, bilder og filmklipp på Rockman facebook tilhengerside ( her )

Continue Reading
Advertisement